Smilesoft, Tworzenie stron internetowych

FAQ
Najczęściej Zadawane Pytania
Na Liście Serwerów Minecraft


Najczęściej zadawane pytania.


Czym jest Lista Serwerów Minecraft

Jak sama nazwa wskazuje, nasz serwis jest Listą Serwerów Minecraft. Jest to BEZPŁATNY portal, przeznaczony dla szerokiego grona graczy Minecrafta. Osoba która szuka serwera, może go znaleźć w szybki sposób. Może również przejrzeć prezentacje bardziej zadbanych serwerów. Odpowiednio oznaczone prezentacje posiadają galerie zdjęć i filmików o tematyce Minecraft, najczęściej nagrane jako promocja serwera albo poradnik dla graczy.

Prezentacje mogą posiadać również system newsów w których administratorzy serwera przekazują graczom w bardzo szybki sposób najnowsze informacje. Każdy właściciel serwera może również założyć forum serwera, na którym gracze będą mogli dyskutować o ważnych sprawach związanych z serwerem, ale również będą mieli okazję lepiej się poznać, pobawić w gry słowne itp.

Dobrą informacją dla właścicieli serwerów jest to, że prezentację wraz z wyżej opisanymi funkcjonalnościami są dostępnie zupełnie za darmo po darmowej rejestracji oraz darmowej i automatycznej weryfikacji serwera. Ale to nie koniec niespodzianek! Właściciele serwerów którzy włożą trochę wysiłku, dodadzą kilka newsów, zdjęć filmików, opis serwera oraz założą forum ( tak tak bezpłatne :D ) zyskają znacznie lepszą widoczność na naszej liście m.in poprzez automatycznie włączającą się ikonkę pełnej prezentacji oraz wyższą pozycję na liście w porównaniu z serwerami które wypełnionych prezentacji nie mają.

Czy lista jest darmowa

Tak. Lista jest darmowa dla graczy oraz właścicieli serwerów. Załóż darmowe konto i przekonaj się sam. Nasza lista umożliwia komunikację między graczami poszczególnych serwerów ale także międzyserwerowo! Administratorzy serwerów Minecraft, po bezpłatnej weryfikacji serwera będą mogli korzystać z pełnej palety narzędzi przydatnych do prowadzenia serwera. Darmowa strona, darmowe forum, prezentacja galerie zdjęć i filmów - a wszystko dokładnie i szczegółowo opisane. Krok po kroku dowiesz się co i jak zrobić!

Kiedy mój serwer będzie widoczny jako online

W momencie w którym dodajesz serwer do naszej listy, i wyskakuje komunikat o pozytywnym dodaniu, nawiązywane jest połączenie z serwerem. Nasz skrypt sprawdza czy serwer jest obecnie online, jeżeli tak pobiera dostępne dane i zapisuje je w naszej bazie. Jeżeli w momencie dodawania serwera do naszej listy Twój serwer będzie online momentalnie po dodaniu zostanie wyświetlony na naszej liście ze statusem online. Jeżeli natomiast Twój serwer w momencie dodawania go na listę jest offline, nasz automat będzie próbował kilka razy dziennie się z nim połączyć i sprawdzić czy coś się zmieniło.

Kiedy prezentacja mojego serwera zostanie wyłączona?

Główną ideą naszej listy, są aktualne dane. Chcemy dostarczać użytkownikom informacji o serwerach aktywnych, na których da się grać. Jeżeli Twój serwer jest zazwyczaj online, a tylko czasem wyłączasz go na kilka chwil - wszystko będzie dobrze. Jeżeli serwer zostanie wyłączony na kilka dni, zostanie oznaczony jako nieaktywny. Wówczas wystarczy go włączyć, dodać jeszcze raz na listę i cieszyć się powrotem w szeregi serwerów aktywnych. Jeżeli posiadasz darmową i rozszerzoną prezentację serwera - procedury są identyczne. Bądź spokojny, Twoje wszystkie dane, posty na forum i cała inna zawartość będzie na Ciebie czekać w nienaruszonym stanie :) Nad prawidłowym działaniem naszej listy działa automat, dzięki któremu możemy Wam zapewnić zawsze aktualne informacje.
Problem z dodaniem serwera do listy.


Błąd 1: Uzupełnij pole Adres...

Treść błędu: Błąd 1: Uzupełnij pole Adres. Wklej ten sam adres który wpisujesz wchodząc na dodawany serwer przy pomocy lunchera.

Podpowiedź: Kliknij na jaśniejsze szare pole obok napisu "Adres IP:" i wpisz lub wklej ten sam adres który wpisujesz wchodząc na serwer który chcesz dodać. Jeżeli wymagany jest port, po adresie serwera wstaw dwukropek (:) i wpisz numer portu np TwojSerwer.MaxCraft.PL:25565. Podając adres serwera i port nie wpisuj znaku spacji ani pomiędzy adres a port ani przed ani po całym adresie.

Błąd 2: Wpisano błędny port...

Treść błędu: Błąd 2: Wpisano błędny port. Wykryto znak dwukropka (:) co sugeruje że użytkownik wpisuje port. Port powinien być liczbą, zazwyczaj 4 lub 5 cyfrową. Popraw adres ip serwera i spróbuje ponownie.

Podpowiedź: Jeżeli w adresie serwera pojawia się znak dwukropka, po nim musi wystąpić port ( liczba, najczęściej 5 cyfrowa ). Znak dwukropka musi znajdywać się między adresem serwera a jego portem, nie można umieszczać znaku dwokropka na końcu lub początku adresu serwera. Dwukropek występuje maksymalnie raz w jednym adresie. Może być tak, że adres serwera nie wymaga podawania portu. Wskazuje to na port domyślny (25565). W takiej sytuacji możesz po adresie wpisać portt domyślny, lub wpisać adres bez portu.

Błąd 3: Wprowadzono błędny adres...

Treść błędu: Błąd 3: Wprowadzono błędny adres serwera

Podpowiedź: Adres serwera może być adresem url lub adresem IP. Wpisywany adres serwera nie może posiadać takich fraz jak "http://", "https://", "www."

Błąd 4: Poprawnie wpisano adres...

Treść błędu:Błąd 4: Poprawnie wpisano adres serwera. Wystąpił jednak błąd przy dodawaniu do bazy danych. Spróbój później, jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, zgłoś nam błąd przez formularz kontaktowy, podając adres serwera który próbujesz dodać.

Podpowiedź: Wychodzi na to, że Ty wszystko zrobiłeś ok. Istnieją 2 opcje. Baza danych mogła być zapchana np w momencie w którym próbowałeś dodać serwer aktualizowane były serwery. Druga opcja - znalazłeś lub posiadasz serwer, którego nasza lista nie obsługuje. Bardzo chcemy żeby nasza lista była dostępna dla wszystkich, dlatego jeżeli upewniłeś się, że wszystko wpisałeś dobrze, zgłoś nam poprzez formularz kontaktowy numer błędu oraz adres serwera którego nie możesz dodać.

Błąd 5: Taki serwer jest już...

Treść błędu:Błąd 5: Taki serwer jest już w bazie danych, a jego prezentacja jest włączona!

Podpowiedź: To oznacza, że serwer który próbujesz dodać, został już dodany wcześniej. Jeżeli jesteś jego administratorem, zarejestruj się w naszym serwisie, a następnie zaloguj do panelu i zweryfikuj serwer.

Błąd 6: Serwer jest już w bazie...

Treść błędu:Błąd 6: Serwer jest już w bazie. Próbowaliśmy połączyć się z serwerem, jednak nasz automat wykazał iż serwer jest offline. Włącz serwer, lub poczekaj aż zostanie włączony i spróbuj ponownie. Jeżeli przy ponownej próbie, nasz automat wykryje, że serwer jest online, zostanie ponownie aktywowany.

Podpowiedź: Posiadamy już w bazie informacje o tym serwerze, jednak z naszych analiz wynika iż jest on offline ( i również był w momencie próby dodania ) Jedyną możliwością aby go ponownie aktywować, jest ponowna próba dodania serwera do listy w momencie gdy będzie online. Jeżeli Twój serwer jest online, i wyskakuje Ci błąd numer 6 zgłoś nam wszelkie informacje odnośnie Twojego serwera poprzez formularz kontaktu
. Podaj adres, port, versję silnika, rodzaj silnika oraz wszelkie dane które mogą nam pomóc w aktywowaniu Twojego serwera.
Problem z rejestracją.


Błąd 1: Brakujące do rejestracji dane...

Treść błędu: Błąd 1: Brakujące do rejestracji dane

Podpowiedź: Wszystkie pola rejestracji są wymagane. Poniżej przedstawiam szczegółowe wytyczne dotyczące każdego pola:
  • Login: Jest to pole które będziesz wykorzystywać podczas logowania. Twój login będzie Cię też reprezentował przy każdej Twojej wypowiedzi na naszej liście serwerów. Jeżeli napiszesz na forum jakiegoś Serwera Minecraft również zostanie on podpisany Twoim loginem. Zwróć uwagę, że wielkość liter w loginie ma znaczenie. To oznacza, że jeżeli w trakcie rejestracji podasz login z dużymi literami, za każdym razem do logowania będziesz musiał ich używać. Pole login musi mieć od 4 do 15 znaków
  • Email: Na ten email wyślemi Ci link aktywacyjny. Pole to musi zostać uzupełnione prawidłowymi danymi, w innym wypadku dokończenie rejestracji nie będzie możliwe.
  • Hasło: Hasło do Twojego Konta Gracza. Minimum 4 maksimum 15 znaków. Zapisz swoje hasło w dobrze ukrytym miejscu, najlepiej nie na komputerze. Hasła w naszej bazie danych są szyfrowane, dzięki czemu Twoje dane są bezpieczne.
  • Powtórz hasło: Jest to pole które sprawdza, czy podałeś dobre hasło. Z uwagi na szyfrowanie haseł, odzyskanie ich nie jest możliwe - jedynie zmiana. Dlatego, aby upewnić się, że użytkownik będzie mógł skorzystać z pełni możliwości Minecraft Serwery postanowiliśmy wprowadzić pole weryfikacyjne.
  • Zgoda: "Wyrażam zgodę na dostarczanie treści reklamowych oraz newsów na wskazany wyżej adres.". Rejestracja oraz używanie naszego serwisu jest darmowe. Jednak chcemy mieć możliwość kontaktować się z Tobą w sprawie samej listy, innych naszych projektów oraz być może informacji od naszych reklamodawców. Jednak bądź spokojny, znamy umiar :)
  • Przepisz tekst: Czyli Recaptcha. System do odfiltrowania prawdziwych użytkowników, od robotów sieciowych.

Błąd 2: Wprowadzono 2 różne hasła...

Treść błędu: Błąd 2: Wprowadzono 2 różne hasła. Wprowadź jednakowe hasło w oba pola.

Podpowiedź: Pole "Hasło" oraz "Powtórz Hasło" dotyczą jednego hasła. Jest to jedno hasło do jednego konta i w obu polach musi być identyczne. Wielkość liter MA znaczenie.

Błąd 3: Wprowadzono adres email o niepoprawnym formacie...

Treść błędu: Błąd 3: Wprowadzono adres email o niepoprawnym formacie. Wprowadź poprawny email, wyślemy Ci na niego link aktywujący konto

Podpowiedź: Przykladowy email wygląda tak: twojanazwa@domena.pl Na Twój email zostanie wysłany link dzięki któremu aktywujesz konto na naszej Liście Serwerów Minecraft.

Błąd 4: Błędnie przepisano kod z obrazka...

Treść błędu: Błąd 4: Błędnie przepisano kod z obrazka. Nasza lista korzysta z systemu antyspamowego. Potwierdź, że jesteś prawdziwym użytkownikiem aby stworzyć konto.

Podpowiedź: Musisz udowodnić, że nie jesteś robotem i przepisać prosty kod z obrazka. Jest to typowy system antyspamowy, z którego korzystają Minecraft Serwery.

Błąd 5: Duplikacja danych...

Treść błędu: Błąd 5: Duplikacja danych

Podpowiedź: Istnieją 2 opcje. Jesteś już zarejestrowany na tym serwisie ( w tym wypadku zmień hasło jeśli go nie pamiętasz ) albo ktoś posiada ten sam login. Postępuj według komunikatu który wyskoczy w trakcie próby rejestracji Konta Gracza naszej Listy. Jeżeli system wyświetlił komunikat o duplikacie loginu, zmień login. Jeżeli email, zmień email. Jeżeli jedno i drugie użyj innych danych lub postaraj się przypomnieć sobie, czy na pewno się już u nas nie rejestrowałeś.

Błąd 6: Błędna długość loginu...

Treść błędu: Błąd 6: Błędna długość loginu. Wprowadź minimum 4 maksimum 15 znaków

Podpowiedź: Login musi mieć minimum 4 a maksimum 15 znaków. Więcej w pierwszym punkcie dotyczącym błędów przy rejestracji

Błąd 7: Błędna długość hasła...

Treść błędu: Błąd 7: Błędna długość hasła. Wprowadź minimum 4 maksimum 15 znaków

Podpowiedź: Hasło musi mieć minimum 4 a maksimum 15 znaków. Więcej w pierwszym punkcie dotyczącym błędów przy rejestracji

Błąd 8: Poprawnie wprowadzono dane...

Treść błędu: Błąd 8: Poprawnie wprowadzono dane. Wystąpił wewnętrzny błąd. Upewnij się czy wprowadzone przez Ciebie dane nie zawierają znaków innych niż cyfry 0-9 oraz znaki polskiego alfabetu.

Podpowiedź: Jeżeli poprawnie wpisałeś wszystkie dane, i wyskoczył Ci błąd numer 8, spróbuj później. Jeżeli nadal będzie występować błąd zmień hasło na inne, spróbuj zmienić login i email. Być może w którymś z podanych wyrażeń jest znak który powoduje dalsze błędy. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać pomimo zmiany danych napisz do nas raport z błędem poprzez formularz kontaktowy. Podaj nam wszystkie dane jakie próbowałeś wprowadzić.

Błąd 9: Login może zawierać znaki...

Treść błędu: Błąd 9: Login może zawierać znaki a-z, A-Z oraz 0-9

Podpowiedź: Pole login może zawierać małe i duże znaki alfabetu oraz cyfry od 0 do 9

Błąd 10: Wystąpił błąd, email...

Treść błędu: Błąd 10: Wystąpił błąd, email z linkiem aktywacyjnym nie został wysłany. Spróbuj później.

Podpowiedź: Wewnętrzny błąd serwera, lub błędny adres email.


Problem z logowaniem.


Błąd 1: Login i hasło muszą mieć przynajmniej 4 znaki...

Treść błędu: Błąd 1: Login i hasło muszą mieć przynajmniej 4 znaki. Wpisz login i hasło użyte podczas rejestracji.

Podpowiedź: Nie wpisałeś prawidłowych danych

Błąd 2: Podany login i hasło nie pasują do siebie...

Treść błędu: Podany login i hasło nie pasują do siebie. Wpisz poprawne dane.

Podpowiedź: Wpisz w pole login i hasło dane użyte podczas rejestracjii.

Błąd 3: To konto wymaga aktywacji...

Treść błędu: To konto wymaga aktywacji.

Podpowiedź: Na podany podczas rejestracji adres email wysłaliśmy Ci link. Wystarczy odczytać tego emaila oraz kliknąć w link. Po kliknięciu w link będziesz mógł zalogować się do panelu i korzystać ze wszystkich funkcji Minecraft Serwery.