Smilesoft, Tworzenie stron internetowych
tytuł kategorii Poradniki które nie pasowały do innych kategorii.

MineStart Kulisy powstania i ogłoszenia parafialne

Profil Autora Ocena Twoja Ocena Udostępnij
Budda (30)
10.00 z 1 głosu
share

Artykuł opisujący kulisy powstania seri MineStart. Opiszę cel który mną kierował tworząc poradnik. Załączę spis treści z linkami do każdej części poradnika. Porozmawiamy o możliwości napisania kolejnych poradników. Przedstawicie mi swoje oczekiwania, podzielicie się opinią odnośnie całości, przekażecie mi uwagi które pomogą mi w przyszłości napisać lepsze poradniki. Czeka też na Was ciekawa niespodzianka. Zapowiem Wam debiut mojej żony w Minecrafcie, który jeżeli wyrazicie zainteresowanie zostanie nagrany i opublikowany na YouTube.

Podziękowania

Chciałbym podziękować każdej osobie która czytała mój poradnik, a w szczególności osobom które aktywnie wypowiadają się pod każdym z nich rozwijając temat i udoskonalając sam poradnik. Wasze komentarze są niezwykle ważne ponieważ udoskonalają moje dzieło. Jeżeli każdy napisze coś od siebie, doda kilka swoich zdań poradnik wydłuży się o przykłady praktycznych doświadczeń. Dlatego zachęcam Was do wspólnego komentowania i dziękuję za poświęcony czas. Chciałbym również podziękować mojej żonie która poprzycinała mi zdjęcia oraz dodała znaki wodne. W tym czasie kiedy ja pisałem poradnik ona tworzyła dla Was Fan Page. Wspólnie opracowaliśmy pomysł na podkręcenie atmosfery w świecie Minecrafta, ale o tym później.

Spis TreściDla kogo jest poradnik

Poradnik jest przeznaczony dla początkujących graczy Minecrafta. Możesz przy jego pomocy zdobyć wszystkie osiągnięcia w Minecrafcie. Przechodząc wraz ze mną świat Minecrafta poznasz go na tyle, że będziesz umiał sobie ze wszystkim poradzić. Jeżeli jesteś bardziej doświadczonym graczem, rozwijaj poradnik pisząc swoje porady w komentarzach.

Cel poradnika

Chcę przedstawić świat Minecrafta takim jaki jest. Jeżeli chcesz spróbować swych sił - zapraszam chodź ze mną, zapraszam chodź na chwilę - tam dam Ci do świata Minecrafta bilet. Ponadto chciałem, aby na naszej liście serwerów znalazł się rzetelny dobrze napisany poradnik dla początkujących. Tak też się stało

Kulisy powstania serii

Poradnik powstawał 4 tygodnie do momentu w którym piszę artykuł który teraz czytasz. Najpierw napisałem wstępny scenariusz ( chodź wiedziałem że wiele będzie zależeć od przypadku ) i rozpocząłem grać od samego początku. Zbierałem materiały wg określonego scenariusza czyli robiłem screeny i pisałem notatki. Po zebraniu ok 350 screenów zakończyłem etap zbierania materiałów i przystąpiłem do pisania właściwej treści poradnika. Starałem się też używać dużo właściwych Minecraftowi słów kluczowych, aby wyszukiwarki potrafiły lepiej odnaleźć nas pośród całej konkurencji. Z uwagi na to że jestem zarówno koderem ( który napisał silnik całego poradnika oraz ogólnie całej listy serwerów na której obecnie jesteś ) jak i copywriterem ( który zbudował dział poradników ) moja praca trwała od rana do wieczora. Wstawałem razem z żoną która wstaje karmić naszego dzidziusia. Czasami o 5 czasami jak nie dawałem rady o 7:30 najpóźniej. Cały dzień aż do 24 max 5 rano pracowałem nad rozwojem nowej wersji listy serwerów Minecraft oraz nad poradnikiem. To było kilkanaście na prawdę pracowitych dni. Wyznaczyłem sobie na to zadanie termin który udało się zrealizować. 31 lipca 2014 godzina 23:00 zostanie opublikowany artykuł który teraz czytasz. Tym samym zakończę emisję serii MineStart

Nazwa MineStart

Szukałem jakiegoś sprytnego połączenia słowa Minecraft z początkiem ( wszak to poradnik dla początkujących graczy ) Kombinowałem kilka różnych połączeń aż wpadło MineStart. Mine od MINEcraft Start ro po angielsku początek. Doskonałe połączenie ideologiczne.

Siedzę z nią w branży - niespodzianka

Jestem żonaty, mam 25 lat a moja żona pracuje razem ze mną. Trudnimy się promocją firm w internecie oraz prowadzeniem takich stron jak ta. Moja żona zajmuje się reklamą, pozycjonowaniem, copywritingiem oraz social marketingiem. Ja natomiast zajmuję się kodowaniem silników stron, tworzeniem stron, zarządzam strategią pozycjonowania, jestem copywriterem tworzę narzędzia marketingowe itp. Jesteśmy bardzo zgraną parą i uzupełniamy się w 100%. W trakcie pisania tego poradnika moja żona wymyśliła, że mogłaby nagręcić jak traci Minecraftową cnotę. Uznałem ten pomysł za warty zapisania i teraz do niego wracam. Czy chcecie aby Myszka nagrała Lets Play oparty na serii moich poradników?

Porozmawiajmy

Abym mógł dalej pracować nad poradnikami, muszę mieć jasny i konkretny odzew że chcecie je czytać. Napisz mi o czym chciałbyś się dowiedzieć. Co Cię w Minecrafcie interesuje. Czego nie wiesz. Zaproponuj temat i zbierz głosy poparcia dla Twojego pomysłu. Napisz mi co mam zmienić. Czy chciałbyś więcej lub mniej screenów? A może więcej lub mniej tekstu? Która część poradnika jest wg Ciebie najlepiej napisana? Powiedz co myślisz, bo Twój głos ma znaczenie. Chcę się dowiedzieć, czego szukasz.

Ogłoszenia parafialne

Za kilka godzin czyli dokładnie od 1 sierpnia 2014 rusza nasz FanPage na Facebooku. Archiwa Minecrafta - bo tak nazywa się ów dzieło to pomysł i wykonanie Myszki. Od jutra conajmniej do końca roku będziemy tam zamieszczać materiały z 3 serii.

Czy wiesz że Seria poświęcona ciekawostkom z całego świata. Połączyliśmy ją z obrazkami ze świata Minecrafta aby zadowolić nie tylko Wasze umysły ale także i oczy :)
Minecraftowe Inspiracje seria w której pokazujemy najwspanialsze screeny z Minecrafta. Wzniosłe budowle epickie ujęcia oraz inne inspirujące do działania rzeczy.
Minecraft na wesoło Na dobry koniec dnia zarzucimy Wam dobrym wyselekcjonowanym dowcipem.

Idea tej serii polega na tym, że codziennie znajdziesz u nas coś nowego i to jest zagwarantowane. Myszka poświęciła cały miesiąc na przygotowanie dla Was ilości materiału która starczy do końca 2014 roku. Jeżeli podoba Wam się ten pomysł zapraszamy serdecznie na https://www.facebook.com/ArchiwaMinecrafta.
Polub - to zapłata za czas który poświęciliśmy abyś Ty mógł się dobrze bawić.
Udostępnij - okazanie nam szacunku w zamian za wyrzeczenia które musieliśmy ponieść dając Wam darmową rozrywkę. Polecam wejść i obczaić.

Zakończenie

Tyle ode mnie. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę Wam czasu przyjemnie spędzonego na graniu w Minecrafta. Peace!Dodaj komentarz!